loading...
وب سایت Study Group مرجعی برای اخذ پذیرش تحصیل در کشور های اروپایی می باشد

گروه خدمات مشاوره تحصیلی خارج از کشور Study Group

رشته های فنی و مهندسی هنر موسیقی حقوق تاسیسات و کامپیوتر و علوم انسانی در شهر های اوکراین شفچنکو کیف و خاکف مورد تایید وزارت علوم

دانشگاه فنی ومهندسی کیف KPI)):National Technical University 

این دانشگاه معروفترین دانشگاه فنی و مهندسی اوکراین با بیش از 100 سال قدمت است که زبان تدریس در این دانشگاه روسی است ودر سال 1870 تاسیس شده است و دارای 24 دانشکده فنی و مهندسی است. رشته ها: شیمی ،شیمی آلی و پلیمر،مهندسی الکترونیک،کنترل، برق، قدرت، مهندسی کامپیوتر نرم افزار و سخت افزار ،مهندسی مکانیک، تولید ، پروسه، طراحی ماشین، ریاضیات کاربردی ،طراحی سیستم، ساختماشین آلات صنعتی، متالوژی، معدن، راه ساختمان، سازه، نیمه رساناها، مهندسی پزشکی(تعمیرات، طراحی وساخت)، مهندسی فیزیک، چاپ، مدیریت وبازاریابی صنعتی، مهندسی ابزار پزشکی و... مقاطع تحصیلی این دانشگاه لیسانس، فوق لیسانس، دکتری می باشد. خوابگاه و کالج زبان در یک محل می باشد. این خوابگاه ساختمان 12 طبقه ای است با اتاقهای 2 و3 تخته و 100متربا دانشگاه فاصله دارد. دانشگاه فنی کیف با دانشگاههای اروپا ارتباط دارد. تمامی دانشجویان می توانند از امکانات ورزشی، مرکز کامپیوتر، کتابخانه، لابراتوارهای دانشگاه و مراکز فرهنگی استفاده نمایند. 

دانشگاه ملی هوایی کیف(نائو):The Kiev International University of Civil Aviation 

این دانشگاه معروف ترین دانشگاه علوم هوایی اکراین است در سال 1933 تاسیس شده و عضو ایکائو و باشگاههای هوایی اروپا و کانادا میباشد که مورد تایید وزارت علوم ایران واقع گردیده است. مقاطع تحصیلی: لیسانس، فوق لیسانس و دکتری

رشته ها: تعمیر و نگهداری هواپیما، مهندشی الکترونیک هواپیما، مهندسی مکانیک هواپیما، برج کنترل، مهندسی پرواز، کنترل رادار، ترافیک هوایی، مدیریت حمل و نقل هوایی، کامپیوتر نرم افزار و سخت افزار به زبان انگلیسی(در حدود 10 رشته) و زبان روسی و همچنین علاوه بر دروس معمول در دوره کالج، کامپیوتر نیز آموزش داده می شود. کلاسهای آموزش زبان با خوابگاه دانشگاه در یک ساختمان 9 طبقه قرار دارد. 

دانشگاه ملی هوا و فضای خارکف (خائی): National Aerospace University Kharkov

این دانشگاه در سال 1665 تاسیس شده است و معروفترین دانشگاه علوم هوا و فضای خارکف می باشد که مورد تایید وزارت علوم ایران است. مقاطع تحصیلی :لیسانس، فوق لیسانس و دکتری. رشته ها: هواپیما و هلیکوپتر، تکنولوژی ساخت و تولید هواپیما و هلیکوپتر، سیستم های روبوتیک،تکنولوژی اطلاعات طراحی، شاخت موتورهای هواپیما، تکنولوژی کنترل سیستمها، ساخت راکت وفضا پیما، نرم افزار های سیستمهای اتوماتیک،رادیو الکترونیک،مدیریت مالی ، اقتصاد، بیوتکنولوژی،تکنولوژی ارتباطات،سیستمهای کنترل و اتوماتیک به زبان روسی. دوره آموزش زبان با خوابگاه می باشد.
دانشگاه تاراس شفچنکو کیف: National Taras shevchenko University 

دانشگاه تاراس شفچنکو یادانشگاه سرخ اکراین معروفترین دانشگاه اکراین در رشته های علوم انسانی و دارای امکانات عالی دوره پاتفک ونسبتا گرانتری نسبت به انشگاه های دیگر در شهر کیف است. رشته ها : پیش دانشگاهی زبان روسی گروههای پزشکی و مهندسی به زبان روسی می باشد.خوابگاه این دانشگاه دارای امکانات خوب و جدید می باشد.دانشگاه پریزیدنت کیف (مائوپ): Presidential University 

این دانشگاه، دانشگاه خوبی برای دوره های پیش دانشگاهی علوم پزشکی و مهندسی دانشگاهای کشور اکراین میباشد و دارای امکانات بسیار خوب و عالی و جدید برای آموزش دوره پاتفک زبا ن روسی است. ویژگیهای بسیار مهم این دانشگاه:1-فاصله نزدیک خوابگاه و کالج (50 متر )2-خوابگاه مستقل و تفکیک شده برای خانمها و آقایان3- نظم و نظارت بسیار زیاد در کیفیت تحصیلی دانشجویان 4-ارسال گزارش تحصیلی برای خانواده های دانشجویان 5-سالن ورزشی 6-سایبرنت، اینترنت بسیار مجهز 7- دارا بودن دو خوابکاه به صورت کوریدوری و خوابگاه جدید به صورت سوئیت آپارتمان با امکانات ویژه 8-امکانات یخچال و تلویزیون در خوابگاهها 9- دارا بودن تریا و رستوران10-امکانات جدید در اتاقها

رشته ها: پیش دانشگاهی زبان روسی، گروههای پزشکی و مهندسی به زبان روسي.

دانشگاه اروپایی کیف (یوروپسکی): European University 

این دانشگاه جهت گذراندن دوره پیش دانشگاهی زبان روسی در شهر کیف می باشد. رشته ها : پیش دانشگاهی و آماده سازی رشته های مهندسی به زبان روسی می باشد. 


دانشگاه خلبانی کرووگراد:Kervograd Aviation University 
این دانشگاه از معتبرترین دانشگاه خلبانی عضو ایکائو در شهر کرووگراد اکراین است و دوره های خلبانی عمومی (به زبان نگلیسی5 ماه)و تجاری (16 ماه)و دوره های تخصصی پروازی (به زبان روسی ) با هواپیما های تک موتوره و چند موتوره و آنتونوف و یاک را آموزش می دهد و همچنین دوره زبان پیش دانشگاهی روسی نیز دارد. 

دانشگاه ملی تاراس شفچنکو


این دانشگاه از قدیمی ترین و معروف ترین دانشگاه های اوکراین می باشد که در حال حاضر در مکان اول رتبه بندی دانشگاهی اوکراین قرار دارد. (طبق رتبه بندی منتشر شده در سال 2008 این دانشگاه مکان دوم را به خود اختصاص داد). تغییر نام دانشگاه به نام امروزی خود به سال 1939 باز می گردد.

دانشگاه کا پ ای

این دانشگاه معروف ترین دانشگاه فنی و مهندسی کشور اوکراین می باشد که بیش از 100 سال قدمت دارد. بنیانگذاری این دانشگاه در سال 1880 میلادی آغاز شد و تا به حال بسیاری از بزرگان علم و دانش شوروی سابق، جهان و اوکراین در این دانشگاه تربیت شده اند. در ابتدای آغاز به فعالیت این دانشگاه که به سال 1898 میلادی باز می گردد 4 دانشکده شیمی، کشاورزی، مکانیک و معماری به تربیت متخصصین مشغول شده و نخستین فارغ التحصیلان این دانشگاه مدارک تحصیلی خود را در سال 1903 دریافت نمودند. شایان ذکر می باشد که ریاست اولین کمیسیون ارزیابی (برد امتحانی) این دانشگاه را شیمیدان معروف دمیتری مندلیوف بر عهده داشته که از سطح علمی و دانش بالای دانشجویان این دانشگاه بسیار متحیر شده بود.

در حال حاضر این دانشگاه دارای 21 دانشکده، 9 انستیتو علمی-تحقیقاتی، 12 انستیتو تحقیقاتی و 13 مرکز علمی مختلف می باشد و انواع علوم فنی، مهندسی و علوم انسانی به 3 زبان روسی، انگلیسی و اوکراینی در آن تدریس می شوند.
کادر علمی این دانشگاه شامل 58 آکادمیست آکادمی ملی علوم اوکراین، 2000 پروفسور، دستیار پروفسور و همکاران دیگر می شود. تعداد 41.700 دانشجو شاغل به تحصیل و فراگیری علم بوده که از این تعداد 1500 نفر دانشجوی خارجی از 50 کشور مختلف جهان می باشند. در داخل محوطه دانشگاه کلینیک درمانی، مجموعه ورزشی، و مراکز مختلف هنری-فرهنگی واقع شده اند. این دانشگاه تنها دانشگاهی است که در اوکراین دارای پارک علمی است و از سوی مجلس اوکراین عنوان انستیتوی تحقیقاتی دریافت نموده است. از دیگر افتخارات این دانشگاه عضویت در شورای دانشگاه های اروپایی به عنوان نخستین دانشگاه کشور اوکراین (در سال 2003 – Magna Charta” Universitatum)“می باشد. تحصیلات در دوره کارشناسی 4 سال، کارشناسی ارشد 2 سال بوده و پس از آن امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر نیز وجود دارد( کاندیدای علوم 3 سال، دکترای علوم 3 سال). محل اقامت و اسکان دانشجویان خارجی و شهرستانی این دانشگاه را 22 خوابگاه تامین می نمایند. از لحاظ روابط بین الملل این دانشگاه در سطح بالایی قرار داشته به طوری که با 101 دانشگاه فنی – مهندسی از 38 کشور مختلف دنیا و همچنین با بسیاری از سازمان ها و شرکت های معتبر بین المللی مانند EC, CU, UNDP, UNESCO, UNIDO, WIPO, NATO, EDNES, ICSU, CODATA, MOTOROLA, SIEMENS, FESTO, SAMSUNG, INTEL و غیره همکاری های مشترک دارد.

 

دانشگاه ملی ساختمان و معماری کی یف

در سال 1930 انستیتوی ساختمان بر اساس دانشکده معماری انستیتوی هنر کی یف و بخش ساخت و ساز شهری انستیتوی پلی تکنیک کی یف تاسیس شد و در آن زمان انستیتو ساختمان کی یف نام گرفت. در سال 1939 به انستیتو مهندسی – ساختمان کی یف تغئیر نام داد. در سال 1993 نام انستیتو به دانشگاه فنی دولتی ساختمان و معماری تبدیل شد و مرحله جدیدی از تاریخ دانشگاه آغاز گردید. در 28 فوریه 1999 توسط حکم ریاست جمهوری اوکراین عنوان ملی به این دانشگاه اعطا شد و به دانشگاه ملی ساختمان و معماری کی یف تغئیر نام داد. در بین سالهای 1931 الی 2005 نزدیک به 64000 متخصص از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند که در میان آنان متخصصین خارجی از 80 کشور مختلف جهان به چشم می خورند. استادان و کارمندان علمی دانشگاه سهم بسزایی در پیشرفت علم معماری چه در عرصه ملی و چه در عرصه بین المللی داشته اند. مساحت کل ساختمان های آموزشی و آزمایشگاهی دانشگاه نزدیک به 80000 متر مربع بوده و پروسه تحصیلی آن در قالب 50 کرسی انجام می گیرد که ساختار آنها از بیش از 630 دانشمند تشکیل شده است ( نزدیک به 90 دکتر علوم و پروفسور). همچنین از درهای این دانشگاه 2 قهرمان شوروی سابق، بیش از 70 برنده جایزه های دولتی و 4 قهرمان کشور اوکراین خارج شده اند.


مدت زمان تحصیل در دوره کارشناسی برای اکثر رشته ها 4 سال و کارشناسی ارشد 1 سال است. در رشته های معماری این مدت برای کارشناسی 4.5 و کارشناسی ارشد 1.5 می باشد. سال تحصیلی از دو سیمستر تشکیل شده که یک سیمستر 8 هفته و سیمستر دیگر 9 هفته تحصیلی را در بر دارد. دانشگاه دارای 8 خوابگاه دانشجوی بوده که مکان اقامت دانشجویان خود را تامین می کند. خدمات مختلف پزشکی نیز توسط پلیکلینیک دانشجویی به دانشجویان ارائه می شود. کتابخانه علمی-فنی دارای بیش از یک میلیون جلد کتاب می باشد که در این کتاب هایی به زبان های مختلف انگلیسی، فرانسوی و آلمانی نیز یافت می شوند. از امکانات کتابخانه تمامی دانشجویان و اساتید می توانند بهره مند شوند همچنین امکان استفاده از خدمات امانت بین کتابخانه ای با 12 کتابخانه شهر کی یف وجود دارد. تعداد متوسط دانشجویان در گروه های تحصیلی بین 20 تا 25 نفر است و آمار نشان می دهد تعداد دانشجویانی که در دانشکده های متفاوت توسط یک استاد تعلیم می بینند ما بین 8 تا 12 نفر می باشد. تدریس به دو زبان روسی و اوکراینی امکان پذیر است.

دانشگاه ملی فن آوری و طراحی کی یف


دانشگاه ملی فن آوری و طراحی کی یف در سال 1930 تاسیس شده است و دارای سطح ارزیابی 4 و مجوز تدریس از وزارت آموزش و علوم اوکراین می باشد. دانشکده های تشکیل دهنده این دانشگاه: طراحی، تکنولوژی تجهیزات فنی صنایع سبک، تکنولوژ ی شیمیایی و غیره بوده که در آنها می توان به صورت حضوری، غیر حضوری و مجازی تحصیل نمود. از تخصص های این دانشگاه می توان به موارد زیر اشاره نمود: طراحی لباس، طراحي مبلمان، تئوری و تاریخ طراحی، طراحی و فن آوری کفش، الیاف طبیعی و مصنوعی، طراحی و فن آوری پارچه و تریکوتاژ، فن آوری صنعت نساجی، سیستم های الکترونیکی، فن اندازه گیری، کیفیت و استاندارد، علوم اقتصادی، بازاريابي، تجارت، حسابداري و غیره.

اين دانشگاه داراي 5 ساختمان آموزشی با تجهیزات رایانه ای و آزمایشگاهی پیشرفته می باشد. کتابخانه دانشگاه در سال 1930 ساخته شده است و بیش از یک میلیون جلد کتاب در آن موجود می باشد. در حال حاضر نزدیک به 12000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. در 35 کرسی آموزشی این دانشگاه 800 استاد وظیفه تربیت دانشجویان را برعهده داشته که از این تعداد 29 آکادمیست، 93 پروفسور و دکتر و 474 دانشیار و کاندیدای علوم به چشم می آیند. دوره زبان روسي براي علاقمندان به تحصيل به همراه خوابگاه نيز مي باشد. همچنین در ساختار دانشگاه 14 شعبه وارد می شوند که در مناطق مختلف کشور اوکراین قرار گرفته اند. پذیرش دانشجویان خارجی از سال 1948 آغاز شد و در طی 54 سال بیش از 1300 متخصص از 58 کشور مختلف آسیا، آفریقا، اروپا و آمریکای لاتین از این دانشگاه فارع التحصیل شده اند و از سال 1993 تعدادی از شهروندان جمهوری های تازه استقلال یافته ( ارمنستان، آذربایجان، مولداوی، تاجیکستان، گرجستان و ...) به جمع دانشجویان این دانشگاه پیوستند. دانشجویان می توانند از امکانات مختلف رفاهی، فرهنگی و ورزشی دانشگاه استفاده نمایند، دانشگاه دارای خوابگاه های دانشجویی بوده که در آنان سالن غذاخوری و کافه تریا مستقر است آنان همچنین می توانند از مجموعه ورزشی استفاده کرده و به فعالیت های ورزشی بپردازند. دانشگاه دارای مرکز تفریحی در کنار رودخانه دنیپر بوده که استادان آن می توانند از امکانات این مرکز استفاده نمایند.

 

دانشگاه ملی کشاورزی اوکراین


دانشگاه ملی کشاورزی اوکراین در سال 1898 میلادی در پایتخت کشور اوکراین، شهر کی یف تاسیس گردید. سیستم آموزشی در این دانشگاه مانند سایر دانشگاه های کشور اوکراین به صورت دو سیمستر تحصیلی در سال می باشد. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی 4 سال، کارشناسی ارشد 1.5 سال، دوره آسپیرانتوری 3 سال و دوره دکترانتوری نیز 3 سال است. از جمله تخصص های موجود در این دانشگاه می توان به کشاورزی، خاک شناسی، آب شناسی، پرورش اسب، پرورش زنبور عسل، ماشین آلات کشاورزی و غیره اشاره نمود.

آکادمی ملی علوم اوکراین


27 نوامبر سال 1918 میلادی این آکادمی تاسیس گردیده و نام آکادمی علوم اوکراینی را به خود گرفت سپس در سال 1921 به آکادمی علوم سراسر اوکراینی تغئیر نام یافت از سال 1936 الی 1991 نام آکادمی علوم اوکراین اتحادیه شوروی را ناقل بوده این نام پس از فروپاشی شوروی به آکادمی علوم اوکراین تغئیر پیدا کرده و در نهایت در سال 1994 نام آکادمی ملی علوم اوکراین بر این موسسه علمی نهاده شد.

شایان ذکر می باشد که این آکادمی با قدمت ترین آکادمی در میان آکادمی های علوم شوروی سابق می باشد.

آکادمی ملی علوم اوکراین یک سازمان علمی دولتی می باشد که در ترکیب آن اعضای حقیقی – اعضای کریسپاندینت و اعضای خارجی وارد می شوند.

در ابتدا این آکادمی از 3 بخش علمی ( تاریخ و فلسفه . ریاضیات و فیزیک . علوم اجتماعی ) شامل 3 انستیتو. 15 کمیسیون علمی و کتابخانه ملی شکل گرفت که به مرور زمان تعداد آنها افزایش یافته و هم اینک این آکادمی دارای 14 بخش علمی متشکل از 170 انستیتو و دیگر موسسه های علمی دیگر می باشد که بیش از 15000 نفر پرسنل در این مراکز مشغول به کار می باشند.

این آکادمی دارای 6 مرکز علمی منطقه ای در سرتاسر اوکراین بوده که همگی آنان زیربط وزارت آموزش و علوم اوکراین می باشند.

آکادمی ملی علوم اوکراین تلاش فراوانی برای گسترش روابط علمی بین الملل خود و همچنین جامعه علمی جهانی بکار می برد . موسسه های این آکادمی شرکت فعالی برای انجام فعالیت های تحقیقاتی مشترک با دیگر سازمان های تحقیقاتی خارجی دارند. قرار داد های خارجی بسته شده این آکادمی با بیش از 50 کشور دنیا بوده که از این میان می توان به مواردی همچون همکاری با آکادمی های علوم اتریش ‚ آمریکا ‚ چین و هند اشاره نمود .

این آکادمی همچنین قرارداد همکاری با مرکز ملی علوم تحقیقاتی فرانسه ( CRNS ) ‚ اجتماع تحقیقاتی آلمان ( DFG )‚ انستیتوی بین المللی سیستم آنالیز کاربردی اتریش ( IISA ) و بسیاری از آکادمی های علوم حوزه دریای سیاه دارد.

عملکرد اقتصاد خارجی آکادمی ملی علوم اوکراین در حال گسترش بوده و محققان موسسات این آکادمی سفارشات تحقیقاتی مختلفی از سازمانها و شرکت های خارجی گرفته و به انجام میرسانند که در این میان انستیتوی جوش برق پاتون ‚ انستیتوی گاز ‚ انستیتوی فیزیک مواد نیمه هادی لاشکاروا ‚ انستیتوی فرانسویچا ‚ انستیتوی مواد فوق سخت نقش به سزایی داشته و با کشورهایی چون ژاپن ‚ آمریکا ‚ فرانسه ‚ هلند ‚چین ‚ مصر ‚ ایران و ترکیه همکاری دارند.

این آکادمی دارای دو کتابخانه بزرگ در سطح اوکراین می باشد که یکی از آنها در شهر کی یف و دیگری در لووف واقع است. کتابخانه واقع در کی یف ورنادسکاوا نام داشته و با 16 میلیون انتشارات جزء ده کتابخانه بزرگ دنیا می باشد(شایان ذکر است که در این کتابخانه غرفه ایران وجود دارد). کتابخانه دیگر کتابخانه استپانیک لووف است. 

دانشمندان آکادمی ملی علوم اوکراین موفقیت های بسیاری در زمینه علوم پایه و علوم کاربردی در سطح جهانی داشته و در حساب آنها بیش از 90 درصد اکتشافات اوکراین به چشم می آید . این اکتشافات کاربرد وسیعی در صنعت و کشاورزی داشته و همچنین باعث پیشرفت فرهنگی نیز شده اند .

از جمله استفاده های آن می توان به واکنش هسته ای تبدیل هسته لیتیم به هسته هلیم ‚ ساخت دستگاه سرعت دهنده ذرات باردار و کشف آب سخت اشاره نمود.

در سالهای جنگ جهانی دوم این آکادمی روی به صنایع دفاع آورده و از جمله کارهای آنها می توان به سیستم های بمب افکن هوایی و فن آوری جوش بدنه تانک شاره کرد . در این دوران دانشمندان زیست شناس و طبیبان نیز سهمی از موفقیت ها را به خود اختصاص داده و روش ها درمان و داروهای جدیدی را به ثبت رساندند . 

دانشگاه اروپایی

این دانشگاه یکی از اولین موسسات آموزش عالی خصوصی در اوکراین می باشد که در سال 1991 میلادی تاسیس شد رتبه دا نشگاه از نظر وزارت علوم کشور اوکراین درجه 4 بوده و از جمله تخصص های موجود در این مالیات، بانکداری، حسابداری، بازاریابی، مدیریت و غیره می باشد. در ساختار دانشگاه 3 انستیتو ( اکولوژی، علمی-تحقیقاتی سیستم های آنالیز و توسعه های اقتصادی و علمی – تحقیقاتی امنیت شرکت ها) ، 4 دانشکده ( اقتصاد و مدیریت، سیستم های اطلاعاتی و تکنولوژی، حقوق و امنیت شرکت ها، سازش مهارتی و شرکت ها) و 24 بخش مجزا، مراکز تاسیس شده در مناطق مختلف اوکراین وارد می شود. 

سیستم آموزشی دانشگاه به صورت 2 سیمستر در سال بوده و انواع فرم های تحصیلی از جمله حضوری و تمام وقت – غیر حضوری – مکاتبه ای و مجازی وجود دارد. تعداد کل دانشجویان 35000 نفر و کادر علمی دانشگاه متشکل از استاد : 280 نفر - پروفسور : 140 نفر و استاد یار : 180 نفر می باشد. زبان های مورد استفاده در تدریس - روسی و اوکراینی.

تعداد کتب موجود در کتابخانه های دانشگاه - 531000 جلد همچنین دارای نشریات مهم علمی به نامهای 1 – اقتصاد و مدیریت 2 – جستجو می باشد. 

تعداد آزمایشگاه ها : 40 آزمایشگاه و 18 کلاس کامپیوتر

مساحت کل دا نشگاه : 130000 متر مربع

مساحت کل کتابخانه : 2910 متر مربع

مساحت کل کلاس های درسی : 1300 متر مربع

آکادمی موسیقی چایکوفسکی


آکادمی ملی موسیقی چایکوفسکی در سال 1913 میلادی تاسیس گردیده که از ابتدا هنرستان موسیقی کی یف نامگذاری شد. در تاسیس این موسسه موسیقی دانان بزرگ روسی همچون روبینشتین، چایکوفسکی، رحمانینوف، گلازونوف و استاد مجرب و مدیر چندین ساله هنر ستان پوخالسکی شرکت داشته اند. تاریخچه این آکادمی بیانگر این می باشد که در طی سال های فعالیت آکادمی، متخصصین بسیاری با شهرت ملی و جهانی از این موسسه فارغ التحصیل شده و اینکه این آکادمی نقش بسزایی در پیشرفت علم موسیقی اوکراین دارد. در کشور اوکراین 38 مرکز و موسسه آموزش موسیقی فعالیت دارند که در این بین 33 موسسه دارای رتبه ارزشیابی رده 1-2 بوده و 5 موسسه رتبه 3-4 کسب کرده اند. بر اساس موصبه وزارت آموزش و علوم اوکراین در سال 1995 رتبه ارزشیابی 4 ( بالاترین رتبه ارزشیابی) برای این موسسه صادر شد که در نتیجه آن در بین 5 موسسه برتر آموزش موسیقی اوکراین قرار گرفت. 

 

 

آکادمی بین منطقه ای هدایت پرسنل ( مائوپ )


این آکادمی در سال 1989 به عنوان یک موسسه آموزشی – تحقیقاتی در مورد مسائل مدیریت و تجارت تاسیس شد. امروزه این آکادمی یک موسسه آموزش عالی با بیش از 25000 دانشجو می باشد. بازرگانی بین المللی و تبلیغات، مدیریت بانکی و مالی، حسابداری و ممیزی، مدیریت گروهی، مدیریت بازرگانی، مطالعات سیاسی در روابط بین الملل، مدیریت فعالیت های اقتصاد خارجی، جامعه شناسی و غیره از جمله رشته ها و تخصص های این آکادمی می باشند.

آکادمی هدایت پرسنل (مائوپ) در گسترش روابط بین الملل خود بسیار فعال بوده و از جمله همکاری های این آکادمی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

دانشگاه دیپلماتیک لندن

موسسات جامعه شناسی و اقتصاد ورشو 

دانشگاه های جورجیا و میشیگان آمریکا 

موسسه پارلمانی مینسک

و دیگر دانشگاه ها، موسسات و مراکز آموزش عالی کشورهای شوروی سابق همچون روسیه و آذربایجان و کشورهای اروپای شرقی از جمله مجارستان و رومانی.

زمان دوره های تحصیلی در این آکادمی در مقطع کارشناسی 4 سال، کارشناسی ارشد 1 الی 2 سال می باشد.

خوابگاه این آکادمی نزدیک به ساختمان های تحصیلی و در دسترس دانشجویان قرار دارد. در محیط آکادمی چندین کافه تریا و سالن غذاخوری وجود دارند که در تمامی روز خدمات خود را به دانشجویان ارائه می نمایند.

از دیگر ویژگی های مهم این آکادمی می توان به مواردی چون نظم و نظارت خوب در کیفیت تحصیلی دانشجویان،امکانات ورزشی مناسب و دسترسی به شبکه جهانی اینترنت در خوابگاه ها اشاره کرد. 

دانشگاه ملی هوا و فضا ژوکوفسکی ( انستیتو هوایی خارکف)

انستیتو هوایی خارکف در سال 1930 تاسیس شد. تاریخ دانشگاه رابطه تنگاتنگی با پیشرفت صنعت و علوم هوا و فضا دارد.این دانشگاه به دلیل ساخت اولین هواپیما سریع السیر مجهز به دنده فرود و موتور توربوجت در اروپا توسط لیولکا(وی طراح بسیاری از ساختار های موتورهای هواپیمایی از جمله SU-27 می باشد.)استاد دانشگاه شهرت فراوان دارد. خائی تنها موسسه آموزش عالی می باشد که هواپیماهای آن توسط انستیتوی طراحی تحت نظر پروفسور نمان طراحی و برای خطوط مسافربری بهره برداری می شوند.در سال 1978 خائی به نام ژوکوفسکی تغئیر داده شد.سال 1980 موفق به دریافت جایزه برتر اتحادیه جماهیر شوروی (Order of Lenin )گردید. در سال 1998 دانشگاه دولتی هواوفضا بر پایه خائی تاسیس شد و در سال 2000 موفق به دریافت عنوان ملی و نام جدید دانشگاه ملی هوا و فضا ژوکوفسکی ( انستیتو هوایی خارکف) را دریافت نمود. در طی سال های فعالیت، این دانشگاه نزدیک به 60000 مهندس تربیت کرده است. بیش از 80 درصد متخصصین مشغول به کار در رشته های مختلف هوا و فضا در اوکراین فارغ التحصیلان خائی می باشند. در حال حاضر در این دانشگاه بیش از 9500 دانشجو و 160 آسپیرانت تحصیل کرده و 850 استاد و 2500 کارمند که در میان آنان 120 پروفسور، 370 دانشیار و کاندیدای علوم نیز به چشم می خورند مشغول به کار و فعالیت می باشند. استادان این دانشگاه جایزه های مختلفی را دریافت نموده اند از جمله: 1 نفر برنده جایزه لنین در زمان شوروی سابق، 7 نفر برنده جایزه دولتی شوروی سابق، 28 نفر برنده جایزه دولتی اوکراین و 11 نفر برنده جایزه کابین وزرای شوروی سابق.

دانشگاه خائی عضو انجمن ها و سازمان های بین المللی و ملی معتبر از جمله IAU/UNESCO, AIRPORT-TECHNOLOGY, INTERVUZ و غیره می باشد.


با دانشگاه ها و شرکت های آمریکائی، ژاپنی، چینی، فرانسوی، آلمانی و مکزیکی طرح های مشترک دارد. این دانشگاه در تاسیس انستیتو فن آوری برتر ( در آلمان) و برنامه ساخت ایستگاه فضایی بین المللی " آلفا" حضور فعالانه داشته است. در سال 1998 شعبه ای از این دانشگاه در دانشگاه پلیتکنیک مکزیک تاسیس شده است.


امروزه در دانشگاه خائی بیش از 300 دانشجوی خارجی از 25 کشور مختلف جهان مشغول به تحصیل می باشند. دارای 8 ساختمان آموزشی، کتابخانه با تعداد کتاب نزدیک به یک میلیون جلد، مجموعه ورزشی، کلینیک پزشکی، سالن های غذاخوری و غیره است. در ساختار این دانشگاه 10 دانشکده وارد شده و مدت زمان تحصیل در دوره کارشناسی 4 سال و کارشناسی ارشد 1 الی 1.5 می باشد. دوره های آسپیرانتوری و دکترانتوری نیز هر کدام از 3 سال تشکیل می شوند. تدریس به 4 زبان روسی، اوکراینی، انگلیسی و اسپانیولی امکان پذیر است. دانشگاه دارای 10 خوابگاه دانشجویی به ظرفیت کل 6110 جا بوده که نزدیک به محوطه آموزشی قرار گرفته و در آنها سالن های مطالعه و کافه تریا برای راحتی دانشجویان در نظر گرفته شده است.

آکادمی ملی تاسیسات شهری خارکف


آکادمی ملی تاسیسات شهری خارکف یک آموزشگاه علمی پیشرفته می باشد که در آن نزدیک به 18 هزار دانشجو تحصیل می نمایند که در این میان 400 نفر دانشجوی خارجی از 50 کشور مختلف دنیا می باشند.

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی 4 الی 5 سال بوده که بستگی به رشته تحصیلی دارد. پس از آن 1 سال دوره کارشناسی ارشد می باشد. همچنین امکان ادامه تحصیل در مقطع دکتری نیز وجود دارد که مدت آن 3 سال است.

آکادمی ملی تاسیسات شهری خارکف یک مرکز بزرگ علمی در زمینه شهرسازی و تاسیسات شهری با مساحت کل 110000 متر مربع، متشکل از 7 ساختمان آموزشی، 2 کالج و 8 خوابگاه دانشجویی می شود. از دیگر امکانات در دسترس دانشجویان کتابخانه ( با تعداد کتاب نزدیک به یک میلیون جلد) ، سالن های مطالعه، کلاس های کامپیوتر مجهز به سیستم اینترنت، مجموعه ورزشی مجهز به سالن های ورزشی رشته های مختلف، کلینیک دانشجویی که همه گونه خدمات پزشکی و درمانی در اختیار دانشجویان قرار می دهد، کافه تریا و سالن های غذا خوری می باشند. این دانشگاه دارای 6 دانشکده (دانشکده شهرسازی، دانشکده اقتصاد، دانشکده مدیریت، دانشکده مهندسی اکولوژی شهرها، دانشکده تجهیزات الکتریکی و روشنایی شهرها و دانشکده حمل و نقل الکتریکی) و مرکز یادگیری زبان (روسی یا اوکراینی - پاتفک) برای شهروندان خارجی که مایل به تحصیل در اوکراین و یا کشور های روسی زبان هستند می باشد. از تخصص های مورد تدریس در این آکادمی می توان به شهرسازی، معماری صنعتی، تعمیر- نگهداری و تجدید فنی ساختمان ها، سیستم های حمل و نقل، حمل و نقل الکتریکی، منابع آب و گاز، تصفیه آب، معماری شهری و غیره اشاره نمود. پس از دریافت مدرک کارشناسی ارشد، ادامه تحصیل و کسب مدرک دکتری در 21 رشته مختلف این آکادمی امکان پذیر است.

دانشگاه ملی اتومبیل و جاده خارکف


دانشگاه ملی اتومبیل و جاده خارکف در سال 1930میلادی تاسیس شده و با قدمت ترین دانشگاه در زمینه تربیت متخصصین امور حمل و نقل و جاده سازی به شمار می آید و در امر آموزش از فن آوری نوین و برنامه های سمعی – بصری بهره می گیرد.

ورود دانشجویان خارجی به این دانشگاه برای اولین بار در سال 1948 میلادی رخ داد و هم اینک بیش از 2000 دانشجوی خارجی از 56 کشور مختلف جهان در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند.
خوابگاه های دانشجویان خارجی دارای امکانات راحتی برای دانشجویان بوده و در مرکز شهر در فاصله 10 دقیقه ای از دانشگاه واقع می باشند. هزینه های اقامت در خوابگاه به طور متوسط بین 25-55 دلار آمریکا در ماه می باشد.

 لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری ایران:(لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت جداگانه و در اینجاست):

گروه ب (خوب)

اوكراين

 1. Karazin Kharkiv National University
 2. Kharkiv National University of Radio Electronics
 3. Kharkiv State Technical University of Construction and Architecture.
 4. Kyiv National University of Construction and Architecture
 5. National Academy of Sciences of Ukraine
 6. National Aerospace University (Kharkiv Aviation Institute)
 7. National Aviation University
 8. National Technical University 'Kharkiv Polytechnical Institute'
 9. National Technical University of Ukraine (Kiev Polytechnical Institute), Ukraine
 10. National University of Life Science & Environmental Studies (National Agricultural University)
 11. Taras Schevchenko University of Kiev

گروه ج (متوسط)

 1. Donetsk National Technical University
 2. Kharkiv State Automobile and Highway Technical University
 3. Kharkiv State Municipal Academy
 4. Kyiv National Linguistics University
 5. Kyiv National University of Design and Technology
 6. National Metallurgical Academy of Ukraine در مقطع كارشناسي کليه رشته‌ها، در مقاطع كارشناسي ارشد ودكترا صرفاً رشته‌هاي فني و مهندسي
 7. National P.I Caikovsky Musical Academy     
 8. National University of Shipbuilding ‘Admiral Makarov’ (NUS)
 9. Odesa National Maritime Academy
 10. Odessa State Academy of Civil Engineering and Architecture صرفاً در رشته‌هاي عمران، ساختمان، معماري و رشته‌هاي مرتبط با آنها
 11. Sumy State University در مقاطع كارشناسي وكارشناسي ارشد كليه رشته‌ها و در مقطع دكترا صرفاً رشته‌هاي مكانيك، الكترونيك، فيزيك، اقتصاد و مديريت
 12. Zhytomyr State ‘Ivan Franko’ University صرفاً در رشته‌هاي علوم انساني، علوم پايه و تربيت دبيري
 13. Mycola Lysenko Lviv National Music Academy
 14. Uman National University of Horticulture صرفا رشتههای کشاورزی -باغبانی،زراعت،اقتصادکشاورزی ومدیریت مزرعه-ومنابع طبیعی

 

 جهت مشاهده ی لیست هزینه های زندگی در اوکراین به اینجا و برای هزینه های تحصیل به اینجا مراجعه کنید...

 

جهت معرفی بهترین موسسات به شما با ارزان ترین قیمت ها و بهترین کیفیت لطفا با گروه staudy group تماس بگیرید

تمام خدمات ما رایگان می باشد

دسته بندی : اوکراین , رشته های تحصیلی در اوکراین ,
دانشگاه های فنی مهندسی، موسیقی، انسانی و هنر اوکراین Reviewed by Study Group on 25 nov. رشته های فنی و مهندسی هنر موسیقی حقوق تاسیسات و کامپیوتر و علوم انسانی در شهر های اوکراین شفچنکو کیف و خاکف مورد تایید وزارت علوم دانشگاه فنی ومهندسی کیف KPI)):National Technical University,دانشگاه ملی هوایی کیف(نائو):The Kiev International University of Civil Aviation,دانشگاه ملی هوا و فضای خارکف (خائی): National Aerospace University Kharkov,دانشگاه تاراس شفچنکو کیف: National Taras shevchenko University,دانشگاه پریزیدنت کیف (مائوپ): Presidential University,دانشگاه اروپایی کیف (یوروپسکی): European University,دانشگاه خلبانی کرووگراد:Kervograd Aviation University,دانشگاه ملی تاراس شفچنکو,دانشگاه کا پ ای,دانشگاه ملی ساختمان و معماری کی یف,دانشگاه ملی فن آوری و طراحی کی یف,دانشگاه ملی کشاورزی اوکراین,آکادمی ملی علوم اوکراین,دانشگاه اروپایی,آکادمی موسیقی چایکوفسکی,آکادمی بین منطقه ای هدایت پرسنل ( مائوپ ),دانشگاه دیپلماتیک لندن,دانشگاه ملی هوا و فضا ژوکوفسکی ( انستیتو هوایی خارکف),دانشگاه های مهندسی اوکراین,دانشگاه های هنر اوکراین, 5.0

تماس با استادی گروپ

برچسب ها : دانشگاه فنی ومهندسی کیف KPI)):National Technical University , دانشگاه ملی هوایی کیف(نائو):The Kiev International University of Civil Aviation , دانشگاه ملی هوا و فضای خارکف (خائی): National Aerospace University Kharkov , دانشگاه تاراس شفچنکو کیف: National Taras shevchenko University , دانشگاه پریزیدنت کیف (مائوپ): Presidential University , دانشگاه اروپایی کیف (یوروپسکی): European University , دانشگاه خلبانی کرووگراد:Kervograd Aviation University , دانشگاه ملی تاراس شفچنکو , دانشگاه کا پ ای , دانشگاه ملی ساختمان و معماری کی یف , دانشگاه ملی فن آوری و طراحی کی یف , دانشگاه ملی کشاورزی اوکراین , آکادمی ملی علوم اوکراین , دانشگاه اروپایی , آکادمی موسیقی چایکوفسکی , آکادمی بین منطقه ای هدایت پرسنل ( مائوپ ) , دانشگاه دیپلماتیک لندن , دانشگاه ملی هوا و فضا ژوکوفسکی ( انستیتو هوایی خارکف) , دانشگاه های مهندسی اوکراین , دانشگاه های هنر اوکراین ,
تاریخ : چهارشنبه 17 آذر 1395 زمان : 22:13 نویسنده : Study Group نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات

/>
</p>
  <div id=


مطالب
کدهای اختصاصی

ابزار وبمستر