loading...
وب سایت Study Group مرجعی برای اخذ پذیرش تحصیل در کشور های اروپایی می باشد

گروه خدمات مشاوره تحصیلی خارج از کشور Study Group

مزایای تحصیل در روسیه،پزشکی بدون کنکور،دندانپزشکی بدون کنکور،تحصیل در روسیه بدون مدرک زبان انگلیسی،تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی

روسیه از نظر علمی دارای جایگاه والایی در جهان بوده و از پیشرفته‌ترین کشورها در رشته‌های علوم پایه، ریاضی، فیزیک، شیمی، هوا‌فضا، فنی و مهندسی، نانوتکنولوژی، هنر و موسیقی و غیره است. نزدیک بودن فاصله تهران به مسکو (حدود 30 : 3 ساعت)، روابط بسیار خوب مابین دو کشور ایران و روسیه، مهمان‌نوازی مردم روس، تغذیه شبیه به ایران، معماری بسیار زیبای مسکو و‌... دانشجویان فراوانی را سالیانه مشتاق به ادامه تحصیلات در مسکو، سن پطرزبورگ و سایر شهرهای روسیه می‌کند. پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی ‌رشد و تعالی روسیه سرعت فزاینده‌ای یافت و از نظر علمی، اجتماعی و فرهنگی نیز از اکثر کشورهای اروپایی و حتی در برخی زمینه‌ها از امریکا پیشی گرفت.
 
وجود دانشمندانی چون پاولوف، مندلیوف، لومونوسف، ساخاروف؛ شاعران و نویسندگانی مانند پوشکین، تولستوی، چخوف، داستایفسکی؛ موسیقیدانانی چون چایکوفسکی؛ مشاهیری مانند یوری گاگارین (اولین فضانورد جهان) و کالاشینکوف (سازنده مسلسل کلاشینکوف)؛ روسیه را از بعد علمی و فرهنگی از سایر کشورهای جهان متمایز ساخته است.
 
هزینه دانشگاه‌های مسکو با خوابگاه سالیانه حدودا بین 4 هزار تا 6 هزار دلار امریکا است. لازم به ذکر است هزینه تحصیل در رشته‌های هنری (موسیقی، کارگردانی و نقاشی) و دانشگاه دولتی مسکو و آرشیتکت دانشگاه مارخی بالاتر است. همچنین هزینه زندگی دانشجویی در مسکو ماهیانه بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ دلار امریکا است. یکی از مزایای تحصیل در روسیه هزینه مناسب دانشگاه‌ها است و همچنین دانشگاه‌های روسیه از لحاظ علمی در جهان رتبه‌های بالایی دارد.
 
خوابگاه‌های دانشگاه‌های روسیه نسبتا مرتب و امنیت کاملی دارد و از نظر تجهیزات آزمایشگاهی و کتابخانه و آموزشی عملی بسیار مجهز و پیشرفته‌اند و امکانات بسیار خوبی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند.
 
روسیه از نظر امنیتی بسیار مراقب اتباع خارجی خود است و مخصوصا مسکو شهر بسیار آرام و امنی برای تحصیل به حساب می‌آید. برخلاف آنچه رسانه‌های اروپایی به دلیل رقابت با روسیه سعی می‌کنند این کشور را کشوری ناامن جلوه دهند و همیشه بیم از آن دارند که  کشور روسیه روزی از نظر علمی و صنعتی از کشورهای اروپایی و امریکایی بسیار پیشی گیرد ولی واقعیت امر این است که روسیه امروزی کشوری بسیار پیشرفته، مدرن، قانونمند و زیبا است.
 
بسیاری از دانشجویان از یادگیری زبان روسی هراس دارند و می‌گویند که زبان روسی زبان سختی است ولی اگر دانشجو در مدت یک سال به طور جدی به آموزش زبان روسی بپردازد نه تنها زبان روسی برای او سخت نیست بلکه زبانی شیرین برای دانشجو به نظر می‌رسد و پس از یک سال دانشجو می‌تواند به راحتی به زبان روسی صحبت کند هر چند ممکن است از لحاظ دستور زبان اشتباهاتی داشته باشد که اساتید دانشگاه در این موارد خیلی به دانشجو سخت نمی‌گیرند و به مرور زمان نیز این اشتباهات کم می‌شود.
 
البته بهتر است دانشجویانی که قصد تحصیل در روسیه را دارند از ایران شروع به آموختن زبان روسی کنند که در هنگام ورود به روسیه بتوانند امورات زندگی خود را بگذرانند. به دانشجویان توصیه می‌شود که مقطع کارشناسی را در یکی از دانشگاه‌های داخل ایران طی کنند و برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر (کارشناسی ارشد و دکترا) به روسیه اعزام شوند.
 
روسیه با 17 میلیون و 75 هزار و 400 کیلومتر مربع وسعت به تنهایی بیش از ۷۶ درصد خاک اتحاد جماهیر شوروی سابق را تشکیل می‌دهد و در حال حاضر با اشغال حدود ۵/١١ درصد خشکی‌های کره زمین، بزرگ‌ترین کشور جهان محسوب می‌شود. جمعیت روسیه ١۴۸ میلیون نفر بوده و بیش ار 100 ملیت و قوم در روسیه زندگی می‌کنند. زبان روسی زبان رسمی بوده و اکثر مردم روسیه تابع کلیسای ارتودکسند. روسیه ۲١ جمهوری خود مختار، ۴۹ استان و 2 شهر برزگ مسکو و سن پطرزبورگ را دارد که به تناوب هر یک پایتخت بوده‌اند. در حال حاضر پایتخت روسیه شهر مسکو است؛ کشوری که در ناحیه مرکزی بخش اروپایی واقع شده و تاریخ بناهای آن به سال ١١۴۷ میلادی می‌رسد. بزرگ‌ترین مراکز علمی و آموزش عالی در روسیه است که بیش از ١۵۰ دانشگاه و مرکز آموزش عالی مورد تائید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران در روسیه فعالیت می‌کنند.
 
مسکو با جمعیتی بالغ بر ١۵ میلیون نفر مساحتی بیش از هزار کیلومتر مربع دارد. اختلاف ساعت مسکو با تهران به وقت محلی فقط ۳۰ دقیقه است و واحد پول روسیه روبل است. شهر مسکو کاملا مسطح است و دارای علائم شهری بسیار نادر است که هفت خواهران استالین را می‌توان جزئی از آن‌ها دانست؛ این ساختمان‌های بزرگ و با ابهت در زمان استالین ساخته شده‌اند که دانشگاه دولتی مسکو و وزارت امور خارجه از جمله آن‌هایند.
 
‌متروی مسکو که از زیباترین متروهای جهان است در سال ١۹۳۰ بنا شده و ایستگاه‌های آن همانند کاخ‌های سلطنتی و سالن‌های آن درباری است. همچنین در این کشور رودخانه‌های فراوان با کشتی‌های مسافربری مشغول به کارند که شب‌ها مناظر بسیار زیبایی‌ به وجود می‌آورند.
 
کاخ کرملین در هسته مرکزی شهر مسکو در قرن پانزدهم بنا شده و شامل تعدادی کاخ و کلیساهای بسیار زیبا و شگفت انگیز است. میدان سرخ که مهم‌ترین میدان روسیه و مسکو است در کنار کاخ کرملین واقع شده و حدود 72 هزار و 500 مترمربع وسعت دارد. خیابان‌های بسیار زیبا مانند خیابان تورسکایا و آربات و‌... محل رفت و آمد توریست‌ها است. تئاتر بزرگ مسکو (بالشوی تئاتر) از معروف‌ترین تئاترهای جهان بوده و سالیانه تعداد زیادی توریست را جلب ‌می‌کند.
 
به دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در روسیه را دارند توصیه می‌شود که فقط از طریق موسسات مجاز که از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مجوز دارند به ادامه تحصیل در روسیه بپردازند و بین موسسات مجاز، موسسه‌هایی را انتخاب کنند که سابقه بیشتر و درخشان‌تری در اعزام دانشجو به روسیه را دارند؛ چرا که موسسات مجازی بسیاری هستند که دانشجو را به روسیه اعزام می‌کنند ولی در روسیه نماینده ثابتی ندارند یا نماینده آن‌ها یکی از دانشجویان مشغول به تحصیل است که خود با کشور روسیه و شهر مسکو آشنایی کامل ندارد. این گونه موسسات بعد از چند سال کار در این زمینه مجوزشان از طرف وزارت علوم تمدید نمی‌شود و عملا بیش از سه چهار سالی نمی‌توانند خدمات ارائه دهند.
 
 

مزایای آموزش عالی روسیه برای دانشجویان خارجی

 

 

• نظام آموزش عالی روسیه متشکل از بیش از 650 دانشگاه دولتی است که حدود 7 میلیون نفر در آن تحصیل می کنند و از این بین، بیش از  165000  دانشجو از 200 کشور مختلفند.

• آموزش عالی روسیه مجموعه ای بیش از 200 رشته و تخصص را در زمینه های پزشکی، مهندسی، اقتصاد و علوم انسانی ارائه می دهد.

• آموزش عالی روسیه در شاخه علوم پایه و کاربردی در سطح جهانی دارای اعتبار بالا می باشد و قرن هاست که دنیا از اکتشافات بزرگ دانشمندان روسی بهره میبرد که جزئی تعیین کننده در علم جهانی بوده اند.

• آموزش عالی روسیه، امکان دسترسی به مدرن ترین آزمایشگاه ها و مراکز علمی و فنی را فراهم می سازد.

• دانشگاه های دولتی روسیه به واسطه ی وجود پرسنل آموزشی با صلاحیت (به طور متوسط ​​80 درصد از اساتید دانشگاهی دارای مدرک دکتری) تحصیل و آموزشی با کیفیت را تضمین می کنند.

• آموزش عالی روسیه متشکل از دانشگاه های معتبری با بیش از 100 سال سابقه و اعتباری شناخته شده در سرتاسر جهان می باشد.

• 80 درصد از هزینه تحصیل دانشجویان خارجی در دانشگاه های دولتی روسیه توسط یارانه دولت روسیه پرداخت می شود.

• تحصیل در روسیه  فرصتی بسیار ایده آل برای شناختن این کشور است که غنی از میراث فرهنگی و تاریخ منحصر به فرد، جاذبه های بی نظیر طبیعی و مناطق مختلف آب و هوایی، تنوع سبک های معماری در بزرگترین شهرها، و آداب و رسوم مرکب از بیش از 160 ملیت ساکن در آن می باشد.

 

دسته بندی : روسیه , زندگی در روسیه ,
مزایای تحصیل در روسیه (چرا روسیه) Reviewed by Study Group on 25 nov. مزایای تحصیل در روسیه،پزشکی بدون کنکور،دندانپزشکی بدون کنکور،تحصیل در روسیه بدون مدرک زبان انگلیسی،تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی آموزش زبان روسی در روسیه,ادامه تحصیل در روسیه,پیش دانشگاهی انسانی در روسیه,پیش دانشگاهی پزشکی در روسیه,پیش دانشگاهی مهندسی در روسیه,پیش دانشگاهی هنر در روسیه,تحصیل ارزان در روسیه,تحصیل در روسیه,تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی,تحصیل در روسیه پزشکی,تحصیل در روسیه پزشکی به زبان انگلیسی,تحصیل در روسیه داروسازی,تحصیل در روسیه در کلیه رشته ها,تحصیل در روسیه دکترا,تحصیل در روسیه دندانپزشکی,تحصیل در روسیه دندانپزشکی انگلیسی,تحصیل در روسیه دندانپزشکی به زبان انگلیسی,تحصیل در روسیه رشته پرستاری,تحصیل در روسیه رشته های معماری,تحصیل در روسیه رشته های مهندسی, 5.0

تماس با استادی گروپ

برچسب ها : آموزش زبان روسی در روسیه , ادامه تحصیل در روسیه , پیش دانشگاهی انسانی در روسیه , پیش دانشگاهی پزشکی در روسیه , پیش دانشگاهی مهندسی در روسیه , پیش دانشگاهی هنر در روسیه , تحصیل ارزان در روسیه , تحصیل در روسیه , تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی , تحصیل در روسیه پزشکی , تحصیل در روسیه پزشکی به زبان انگلیسی , تحصیل در روسیه داروسازی , تحصیل در روسیه در کلیه رشته ها , تحصیل در روسیه دکترا , تحصیل در روسیه دندانپزشکی , تحصیل در روسیه دندانپزشکی انگلیسی , تحصیل در روسیه دندانپزشکی به زبان انگلیسی , تحصیل در روسیه رشته پرستاری , تحصیل در روسیه رشته های معماری , تحصیل در روسیه رشته های مهندسی ,
تاریخ : سه شنبه 12 مرداد 1395 زمان : 17:47 نویسنده : Study Group نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات

/>
</p>
    <div id=


مطالب
کدهای اختصاصی

ابزار وبمستر